Pro kontroverzního podnikatele Romana Janouška, kterého policie vyšetřuje kvůli nehodě, při níž vážně zranil jednapadesátiletou ženu, přijelo minulý pátek po výslechu na policejní služebně černé Audi A8.

To dříve patřilo sociální demokracii, jezdil v něm i její někdejší předseda Jiří Paroubek (LEV 21). V sobotu na to upozornil server Novinky.cz, Paroubek informaci potvrdil.

Fakt, že má audi stejnou poznávací značku jako auto, které používal Paroubek, dokládají například fotografie z dubna 2008. Tehdy do vozu zezadu nabourala tehdejší mluvčí ČSSD Květa Kočová. O rok později jel Paroubek v Audi A8 s SPZ 7A3 2537 na svou svatbu do Mariánských Lázní.

ČSSD: Audi není naše

"Pokud mi paměť dobře slouží, zmíněný automobil měl již tehdy, tedy v roce 2008, najezděno více než 200 tisíc kilometrů, a proto jej také sociální demokracie dala pryč. Co se s automobilem dělo posléze, nevím," sdělil Paroubek a dodal, že označovat vozidlo za "Paroubkovo" je krajně zavádějící a nesmyslné. 

O dalším osudu audi nic neví ani nynější vedení sociální demokracie.

"Auto bylo pronajato bývalým vedením ČSSD, s tím současným nemá nic společného," řekl serveru IHNED.cz tiskový mluvčí strany Vítězslav Kulich. Od koho si strana automobil pronajala, neví.

Komu vůz patří dnes a kdo v něm minulý týden odvezl Romana Janouška z policejní služebny, zatím není jasné. Podle dostupných záběrů ale řidič při odjezdu od policie porušil dopravní předpisy, policisté proto jeho jízdu vyšetřují jako dopravní přestupek.

Janoušek minulý týden v pátek při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu jedoucího před ním. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Žena skončila v nemocnici. Policie Janouška dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Obviněn byl z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Související