Provozování výběru mýtného v České republice stojí víc než v Rakousku a Německu, ministerstvo dopravy navíc diskriminovalo ostatní uchazeče v tendru, když zúžilo podmínky na určitou technologii. K takovému závěru dospěl při vyhodnocení systému Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Společnost Kapsch, dodavatel a provozovatel mýta v Česku, se závěry NKÚ nesouhlasí a zvažuje, že se bude bránit.

„Přestože nejsme kontrolovanou a přímo dotčenou institucí, ztotožnění společnosti Kapsch s mýtným systémem a následná medializace těchto nesmyslů v Česku a okolních zemích nám způsobuje škody na pověsti a obchodních příležitostech,“ vysvětluje Karel Feix, generální ředitel firmy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kontroloři NKÚ zjistili, že výběr mýtného je dražší než v zahraničí a výběrové řízení bylo diskriminační. Kapsch se ohrazuje. Podle nich jde o špatné výpočty a manipulativní srovnání. Společnost zvažuje, že podnikne právní kroky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.