Policie zatím v souvislosti s otravami metanolem obvinila osm lidí, tři zadržela a má další podezřelé. Někteří z nich by mohli skončit ve vazbě.

Na otravu metanolem zemřelo od začátku září v Česku už 19 lidí. Poslední oběť, 66-letou ženu, našel příbuzný v pátek bez známek života v jejím bytě v Havířově.

"Pitva potvrdila, že zemřela na otravu metylalkoholem," uvedl šéf moravskoslezských policistů Tomáš Tuhý.

Právě jeho lidé už obvinili osm lidí z trestných činů ohrožujících život a zdraví, či nedovoleného podnikání. Jsou mezi nimi manželé, nebo otec se synem. "Naším cílem teď je, abychom se dostali ke špici," dodal ředitel.

Nelegální stáčírnu kriminalisté objevili na Novojičínsku. Celkem mají za sebou 17 především domácích prohlídek, při kterých zabavili 6,5 tisíce věcí.

První případ otravy metanolem se objevil už i v Praze. Ve Všeobecné fakultní nemocnici skončil dnes třicetiletý muž s otravou metanolem. Nyní je v kritickém stavu. Lékaři ho udržují v umělém spánku. Ředitelka nemocnice Dana Jurásková v pátek řekla, že stav pacienta je velmi dramatický. Podle ní už dostal speciální lék, který Česku nyní pro tyto případy věnovalo Norsko.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?