Zavřené obchody, zablokované bankovní účty, nefunkční webové stránky, zabavené zboží za miliony korun i více než dvě desítky obviněných z šíření toxikomanie.

Policie po celé České republice provedla zátah na takzvané growshopy, v nichž se prodávají potřeby pro pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Jejich majitelům pak tvrdí, že prodejem věcí, které slouží i k pěstování konopí, porušují zákon. Mnohé obchody přitom ve stejném režimu fungují už léta, aniž by měly potíže.

"V pondělí ráno po otevření prodejny přišla policie se soudním příkazem k prohlídce obchodu. Zabavili téměř veškeré zboží, které tam bylo. Včetně květináčů, zeminy, prostě zboží, které prodávají všechna zahradnictví. Odvezli si odtud tři vojenské tatrovky," popisuje majitel ostravského obchodu Richard Klečka, který skončil v cele předběžného zadržení a ve středu byl obviněn z šíření toxikomanie. Hrozí mu až pětileté vězení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.