Pražská Vysoká škola ekonomická (VŠE) je první vysokou školou ve střední a východní Evropě, která má profil na iTunes U.

Tedy na aplikaci, která zájemcům nabízí na přístrojích iPad, iPhone a iPod touch vše, co potřebují k výuce a absolvování kurzů - knihy, studijní materiály, ale i zadání úkolů nebo celé přednášky.

Zajímavostí je, že školu dostal na iTunes U její student Adam Brousek, který před rokem tápal, o čem psát bakalářskou práci. "Chtěl jsem psát o tématu, ve kterém se vyznám. A zrovna v době, kdy jsem se rozhodoval, Apple zpřístupnil iTunes U pro Česko. Napadlo mě, že bych tím mohl vyřešit bakalářskou práci," říká serveru IHNED.cz Brousek, který Apple miluje už od dětství. Dokonce natolik, že v této firmě začal i pracovat.

Nápadem si okamžitě získal představitele školy. "Každý mi vyšel vstříc. Nápad se líbil vedení školy i vyučujícím," říká Brousek s tím, že rozhodně díky aplikaci neočekává u státnic protekci. "Sázka na jistotu to pro mě určitě není," dodává.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?