Firma Petra Spilky měla v loňském roce obrat necelých pět milionů korun. Rok předtím jen 124 tisíc. A k tomu jen jednoho zaměstnance. Přesto byla společnost Lamtech CZ podle správců českých silnic tím nejlepším, kdo mohl opravit mimořádně důležitý Pisárecký tunel v Brně.

V klíčovém propojení mezi dálnicí D1 a městem totiž pořádně nefunguje zabezpečení proti požáru a varování před nehodami. A je potřeba to vyřešit do konce letošního roku, jinak by se musel tunel zcela uzavřít – což by znamenalo pro brněnskou dopravu totální kolaps.

Poté, co HN předminulý týden upozornily, že má zakázku za 31 milionů korun dostat firma bez zkušeností, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) soutěž na opravu tunelu zrušilo. Nikdo – včetně ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO) – však nechce říci konkrétní důvod zrušení, tedy jestli to bylo kvůli pochybnostem okolo firmy Lamtech CZ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama