Matěj Hollan se proslavil jako občanský aktivista bojující proti politikům. Teď se politikem sám stane. Jeho hnutí Žít Brno s podporou Pirátů oslavuje v komunálních volbách nečekaný úspěch a Hollana to vynese až na brněnský magistrát. Jeho uskupení skončilo v Brně celkově třetí s téměř dvanácti procenty hlasů. V městské části Brno-střed je dokonce s více než 17 procenty první.

Čekali jste, že budete tak úspěšní?

Předpokládali jsme, že budeme mít něco kolem pěti procent. Jsme strašně rádi, že se podařilo získat mnohem víc. Je to ukázka toho, že když lidé opravdu hodně chtějí, tak může uspět i občanská kandidátka s minimálním rozpočtem.

Co za tím podle vás stojí?

Lidé uvěřili, že naše nabídka, program a kandidátka jsou skutečné. Pochopili, že volby nejsou hra na získávání hlasů pro lidi, kteří by pak na magistrátu nic nedělali, ale že tam naopak mohou být lidé, kteří se už dnes v občanském sektoru těmi důležitými tématy zabývají od rána do večera.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hnutí Žít Brno skončilo v komunálních volbách ve druhém největším českém městě třetí s téměř 12 procenty hlasů.
  • Lídr hnutí Matěj Hollan takový úspěch nečekal. Prý je to důkaz toho, že lidé pochopili význam voleb.
  • O koalici chce Hollan a spol. jednat přednostně s lidovci. Spolupráci s ČSSD naopak odmítá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.