Ministerstvo obrany prodává kasárna v Olomouci, bunkry a desítky dalších nepotřebných nemovitostí za 270 milionů korun.

V úterý o tom informoval Viktor Meca z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Letos jde o osmý prodej nepotřebných armádních nemovitostí. Majetek resort prodává prostřednictvím Agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem.

V nabídce je například areál Hejčínských kasáren v Olomouci za 130 milionů korun, sklady v Praze-Hlubočepích za více než 15 milionů a za necelých osm milionů je k dispozici administrativní budova ze zbývající části po bývalých Žižkových kasárnách v Čáslavi.

Mezi další zajímavé objekty patří bývalé vojenské sklady leteckých pohonných hmot v Horních Počernicích za téměř 30 milionů korun, na prodej je rovněž bývalá posádková ubytovna v Litoměřicích asi za 25 milionů, areál bývalých vojenských skladů Račice nad Trotinou za 20 milionů nebo areál bývalé střelnice v Bradlecké Lhotě za 5,4 milionu.

Armáda také nabízí 12 bývalých bunkrů na Znojemsku, v Orlických horách nebo v Opavě-Kateřinkách a pozemky v Daskabátu, Potštátu, Bělotíně, Rebešovicích a Varnsdorfu.

V nabídce je celkem 36 nemovitostí, z toho tři budovy, 12 pevnostních objektů, 14 pozemků a sedm areálů. Získat je může zájemce, který zaplatí nejméně požadovanou minimální kupní cenu. Celkový seznam je uveden na webových stránkách www.annm.army.cz a www.centralniadresa.cz.

Související