Detektivové už naznačili, že zatýkání v kauze kolem Davida Ratha nekončí. HN se proto pokusily zmapovat, kdo všechno měl k projektu blízko a mohl jej ovlivnit.

Projektanti a konzultanti

Policejních otázek by se mohl obávat konzultant projektu Karel Štochl, který letos v březnu vypracovával podklady pro žádost číslo CZ.1.15/2.2.00/3a.01457. Tedy žádost o evropské peníze na opravu buštěhradského zámku. HN totiž získaly svědectví, podle kterého na předražení projektu tlačil ten, koho si kraj najal na jednání s lidmi z regionálního operačního programu, kteří eurodotace rozdělují.

Zatímco původní projektanti nastavili rozpočet na 168 milionů, zatím neznámý vyjednavač nosil návrhy na rozpočet o 50 milionů vyšší. „Já už jsem pracoval s tím vyšším rozpočtem, nijak jsem výši této částky neovlivňoval, ani jsem nemohl. Radil jsem kraji s tím, které položky jsou uznatelné, a které ne. Celou dobu jsem přitom komunikoval pouze s dvěma konkrétními krajskými projektovými manažery,“ vysvětlil Štochl.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?