Bývalý předseda legendárního družstva ve Slušovicích a současný radní Zlínského kraje František Čuba potvrdil serveru IHNED.cz, že v pondělí 28. října půjde na Hrad. 

K pozvání od prezidenta Miloše Zemana se odmítl podrobněji dál vyjadřovat, jeho účast na Hradě v den, kdy se rozdávají státní vyznamenání, ale mnohé naznačuje.

Český prezident má k zlínskému radnímu pro zemědělství velmi blízko. František Čuba se do rady kraje dostal jako člen Strany práv občanů – Zemanovci, tedy strany, jejímž je Miloš Zeman čestným předsedou. Zeman navíc o Čubovi často mluví jako o tvůrci „slušovického zázraku“.

Z okruhu Zemanových známých se v souvislosti se státním vyznamenáním mluví také o bývalém ministrovi Miroslavu Grégrovi. Ten patří k zakladatelům Sdružení přátel Miloše Zemana, které současnému prezidentovi pomohlo zpět do politiky. Jako ministr průmyslu seděl v Zemanově vládě a byl i jejím místopředsedou.

V červenci 1999 na jeho návrh Zemanova vláda prodala zbylý státní podíl v Mostecké uhelné a pod jeho vedením došlo k dokončení prvních dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?