Některé voliče z části obce Prunéřov v Kadani k volebním místnostem auta taxi, ve kterých byla i jakási "prezenční listina" se jmény těch voličů, kteří za svůj hlas konkrétní straně dostali zaplaceno. V určitých volebních okrscích se navíc zvýšila volební účast o 70 procent.

Uvádí to čtyři nevládní organizace jako jeden z příkladů toho, že manipulace podzimních voleb byla masová. Tento příklad potvrdili jak očití svědci, tak i jeden z řidičů taxi. V Ústí nad Labem se zase voliči ptali přímo volební komise, kde slíbené peníze dostanou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Kadani svážely uplacené voliče vozy taxislužby.
  • Účast v některých obvodech stoupla i o desítky procent.
  • "Pro nákupčí voličských hlasů byl zvlášť podstatný seznam voličů, kteří již minule byli ochotni prodat svůj hlas," uvádí Janusz Konieczny, analytik Nadačního fondu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.