Po výuce finanční gramotnosti děti mnohem lépe chápou, kolik co stojí, a dokážou sestavit rodinný rozpočet. Ani po kurzech finanční výchovy by si však čtvrtina dětí nespočítala, zda bude mít na úvěrové splátky. Ukázal to v úterý zveřejněný průzkum občanského sdružení Aisis a GE Money Bank, kteří organizují vzdělávací projekt pro školy Rozumíme penězům. Jejich kurzy by mělo do příštího roku projít na 1500 učitelů z pěti krajů, kteří pak proškolí tisíce dětí.

Finanční gramotnost zavedlo ministerstvo školství nepovinně do osnov už loni, žáci se mají naučit, jak hospodařit s penězi a nedostat se v dospělosti do dluhů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Jak přežít karanténu

Jste doma a už nevíte, co si přečíst, na co se podívat, jak zabavit děti? Právě pro vás jsme spustili nový newsletter KaranTéma HN. Každý všední den vám pošleme pár tipů na zajímavé články, knížky, filmy, seriály nebo recepty. Newsletter si můžete objednat zde.

Anketa na doma

Který nástroj na telekonference je lepší? A která mražená pizza vám v karanténě víc chutná?

Hlasujte!

Víte, že...
  • můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
reklama