Po výuce finanční gramotnosti děti mnohem lépe chápou, kolik co stojí, a dokážou sestavit rodinný rozpočet. Ani po kurzech finanční výchovy by si však čtvrtina dětí nespočítala, zda bude mít na úvěrové splátky. Ukázal to v úterý zveřejněný průzkum občanského sdružení Aisis a GE Money Bank, kteří organizují vzdělávací projekt pro školy Rozumíme penězům. Jejich kurzy by mělo do příštího roku projít na 1500 učitelů z pěti krajů, kteří pak proškolí tisíce dětí.

Finanční gramotnost zavedlo ministerstvo školství nepovinně do osnov už loni, žáci se mají naučit, jak hospodařit s penězi a nedostat se v dospělosti do dluhů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na vzdělávací projekt výuky finanční gramotnosti dětí, navážou další novinky. Ve školách se objeví předměty jako etická, filmová nebo taneční výchova. Poprvé se uskuteční státní maturity. Připravují se i srovnávací zkoušky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Víte, že...
  • jako předplatitel můžete přijít na prohlídku redakce? Provedeme Vás celým newsroomem a odpovíme na každou otázku. Těšíme se na Vás! Rezervujte si prohlídku
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
  • novinky pro předplatitele naleznete v rubrice Klub HN+?
reklama