Jejich start se v minulosti několikrát odložil. Současný ministr školství Josef Dobeš (VV) s hladkým průběhem zkoušek spojil svoji politickou kariéru. HN přinášejí šest otázek a odpovědí pro všechny, kteří se chtějí ve státních maturitách vyznat.

1. Proč jsou vůbec potřeba?

Podobu maturitních zkoušek si dosud střední školy určovaly samy. V úrovni jednotlivých absolventů však byly obrovské rozdíly. Stát rovněž neměl žádná vypovídací data o tom, jak je středoškolské vzdělávání efektivní. Právě to mají podle ministerstva státní maturity změnit. Všichni maturanti projdou jednotnými, státem zadanými testy, což odhalí skutečnou úroveň škol.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.