V přízemní chodbě ministerstva práce a sociálních věcí leží na zemi barevný koberec a ze stěny shlíží velký Rákosníček. Tento úřad, který vede Jaromír Drábek z TOP 09, je prvním českým ministerstvem, které ve svých prostorách zřídilo "miniškolku" na hlídání dětí svých zaměstnanců. Funguje od července, ale Drábek jí představil teprve v úterý.

Dětská skupina, jak Drábek dvoutřídku s výhledem do dvora nazývá, pojme maximálně osm dětí od dvou do sedmi let věku.

Rodiče-zaměstnanci sem své potomky mohou dávat na celou pracovní dobu. Služba stojí dva tisíce korun měsíčně bez jídla – to musí rodiče dětem každý den zabalit s sebou, pečovatelka jim ho pak jen ohřeje v miniaturní kuchyňce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.