Gymnázium olympijských nadějí v Českých Budějovicích vystudoval známý fotbalista David Lafata nebo střelkyně Michaela Musilová, která v roce 2008 soutěžila na olympiádě v Pekingu. Úspěšných sportovců však škola za 25 let fungování vychovala mnohem víc.

Jenže teď se tohle „olympijské“ gymnázium, které je vzhledem ke svému zaměření v Jihočeském kraji unikátní, ocitlo ve velkých problémech.

Od ledna příštího roku ho kvůli úsporám čeká sloučení s jinou školou. Sportovci se podle plánu kraje přesunou do tříd jiného budějovického gymnázia v České ulici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.