Happeningy, divadelní představení, koncerty nahradí od 27. února na akademické půdě výuku vysokoškoláků na univerzitách v Česku.  Během jedné noci chtějí studenti veřejnosti vysvětlit, proč nesouhlasí s novým vysokoškolským zákonem.

"Chceme lidem různými metodami říct a ukázat, v čem je návrh ministra Dobeše nedotažený a jak by univerzity mohly přijít o svobodu," vysvětluje předseda Studentské komory Rady vysokých škol Miroslav Jašurek.

Odložit schválení dvou reformních zákonů se snaží nejen studenti, ale také rektoři, Rada vysokých škol a akademické senáty většiny univerzit. Jednání s ministrem školství Josefem Dobešem (VV), ale vždy skončila patem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.