Žáci základních a středních škol, kteří by si chtěli vyzkoušet naprogramovat robota, zašifrovat tajnou zprávu nebo vyrobit raketu na lihový pohon, mohou ve středu 22. února dopoledne od 8 do 12 hodin přijít na akci Jarní prázdniny v laboratoři, kterou připravila Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové.

Program začne v laboratořích Katedry chemie, která dětem odhalí "tajemství ohně a dýmu". Pokusy budou zahrnovat hořící kapesníky, které neshoří, ukázku "pekla ve zkumavce" nebo různé druhy dýmů.

Na Katedře informatiky si žáci budou moci prohlédnout i vyzkoušet jednoduchého robota postaveného ze stavebnice, doplněného programovatelnou jednotkou. "Informatická část bude pokračovat luštěním jednoduchých šifer a informací o luštitelských soutěžích," řekl mluvčí univerzity Ondřej Tikovský.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.