Od neděle vysokoškoláci protestují proti reformním záměrům ministerstva školství. Akcí nazvanou Týden neklidu dávají najevo nesouhlas se dvěma zákony, které ministr Josef Dobeš chystá v březnu předložit kabinetu premiéra Nečase.

Akademici sice připouštějí, že reforma je potřeba, odmítají ale navrhované změny ve struktuře vedení vysokých škol a nechtějí zavedení školného.

"Místo toho bychom v první vlně reforem vylepšili a zpřesnili systém akreditací a zavedli přísnější regulaci soukromých vysokých škol. To by podle nás nejvíce pomohlo ke zkvalitnění českého vysokého školství," tvrdí Miroslav Jašurek, předseda Studentské komory Rady vysokých škol.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.