Od neděle vysokoškoláci protestují proti reformním záměrům ministerstva školství. Akcí nazvanou Týden neklidu dávají najevo nesouhlas se dvěma zákony, které ministr Josef Dobeš chystá v březnu předložit kabinetu premiéra Nečase.

Akademici sice připouštějí, že reforma je potřeba, odmítají ale navrhované změny ve struktuře vedení vysokých škol a nechtějí zavedení školného.

"Místo toho bychom v první vlně reforem vylepšili a zpřesnili systém akreditací a zavedli přísnější regulaci soukromých vysokých škol. To by podle nás nejvíce pomohlo ke zkvalitnění českého vysokého školství," tvrdí Miroslav Jašurek, předseda Studentské komory Rady vysokých škol.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.