Všechny, kdo by od úterní Noci univerzit čekali jen protestní hesla a transparenty, vstup do atria Stavební fakulty ČVUT překvapí.

Namísto kotle naštvaných studentů má návštěvník pocit, jako by se ocitl uprostřed veletrhu inovací. Studenti tu vystavují resuscitační model plic, bezpečnou fotbalovou branku nebo snowboard upravený pro speciální měření.

"Studenti dnes chtějí poklidným způsobem upozornit na to, o co by veřejnost mohla přijít, kdybychom přestali vysoké školství financovat z veřejných prostředků,“ vysvětluje jeden z hlavních organizátorů akce Petr Máca z Akademického senátu ČVUT.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.