Tisíce studentů v Praze ve středu protestují proti reformě vysokých škol. Podle policie se sešlo kolem 7 000 demonstrantů, organizátoři odhadují účast až na 10 000 lidí. K Rudolfinu se kromě pražských studentů sjeli i vysokoškoláci z regionů, v průvodu došli k úřadu vlády.

"Akce byla klidná, bez excesů. Většina lidí to brala vážně," informoval z místa zpravodaj IHNED.cz Filip Sýkora.

Pochod se podle Sýkory nesl hlavně v recesistickém duchu. Mezi demonstrujícími se například objevil transparent "Nechceme Dobeše, chceme Brumbála!" či obrázek Neználka s nápisem "Už žádné Neználky!" jako narážka na ministra školství Josefa Dobeše.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.