Vypadá jako odrostlejší student, ale ve skutečnosti sám studenty učí. A to ještě s titulem profesora. Zdeněk Peroutka, který přednáší elektromechaniku a výkonovou elektroniku na plzeňské Západočeské univerzitě, je totiž ve svých 35 letech nejmladším profesorem v Česku.

„Měl jsem možnost učit se od významných profesorů a to mě hodně motivovalo. To, že jsem získal profesuru, beru jako ocenění naší práce, jako příjemný bonus,“ říká Peroutka, kterého prezident jmenoval letos v únoru.

Se svým týmem vyvíjí zelené technologie pro městskou hromadnou dopravu a právě teď se v Plzni testuje hybridní autobus, jehož pohon navrhoval.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.