Akreditační komise chce ještě tento týden podat podnět k žalobě na ministra školství Josefa Dobeše (VV) kvůli aféře okolo plzeňské právnické fakulty.

Dobeš totiž prodloužil magisterskému programu plzeňské právnické fakulty akreditaci do roku 2016 a šel tak proti stanovisku komise, podle níž měla škola kvůli problémům s personálním obsazením a slabými vědeckými výsledky skončit už letos v červenci.

Členové komise se proto chtějí obrátit na nejvyššího státního zástupce, aby podal žalobu ve veřejném zájmu. Komise na rozdíl od ministerstva nemá žádné právní oddělení, žalobu nebude podávat jako orgán a podepíšou ji jednotliví členové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.