Vysoké školy čekají razantní změny. Premiér Petr Nečas oznámil, jak chce vysoké školství v Česku změnit. Reforma má přinést nejen finanční úspory, ale také lepší kvalitu vzdělání.

Místo dnešních sedmi let studia zaplatí stát za studenta vysokým školám jen pět let.  V případě, že se studenti rozhodnou zůstat na škole déle, budou se muset na financování svého studia podílet.

"V současné době je zvykem, že studenti si na vysokých školách maximálně prodlužují dobu, kdy tam mohou být zdarma. To se změní," řekl ministerský předseda.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.