Poté, co Josef Dobeš oznámil odchod z postu ministra školství, se otevřela otázka, co bude čekat jeho nástupce. Podle ekonoma Daniela Münicha, který se vzdělávání dlouhodobě věnuje a je i členem jedné z komisí NERV, bude muset především přesvědčit akademiky i veřejnost o tom, že plány na reformu univerzit jsou správné. A měl by podle něj zcela přepracovat návrhy, jak vysoké školy financovat.

Co by měl nový ministr školství udělat pro životaschopnost věcného záměru zákona o vysokých školách?

Měl by ho za sebe a samozřejmě za vládu znovu zgruntu vysvětlit široké veřejnosti včetně jasného objasnění, proč je nový zákon potřeba.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.