Když dostal letos Štěpán Sršeň do rukou zadání letošní maturity z matematiky, čekalo ho nepříjemné překvapení. Sám se považuje za technický typ. Loni, když dělal maturitu nanečisto, měl za jedna z lehčí i těžší varianty.

V letošním zadání tento student z gymnázia Český Krumlov několik příkladů nestihl. Byť se tedy zdál výběr těžší varianty zkoušky jako sázka na jistotu, nezbývalo mu než doufat, že si kvůli nevyzpytatelnosti autorů zadání nebude muset maturitu zopakovat.

"Harmonizace je jen částečným, nedokonalým řešením," tvrdí Sršeň. Největší problém zkoušky vidí v kombinaci krátkého času a těžkého zadání, podstatně těžšího než to loňské, podle nějž si maturanti těžší variantu většinou vybírali.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.