Na hodnocení státní maturity z českého jazyka si letos stěžuje rekordní počet studentů. HN spočítaly, že na krajské úřady zatím dorazilo celkem 2686 odvolání. A bude jich ještě přibývat. Loni jich přitom přišlo pět set.

Maturanti si stěžují především na nespravedlivé hodnocení slohové práce z českého jazyka. Špatná známka jim přitom může zkomplikovat přijetí na vysoké školy, které k výsledkům státní maturity často přihlížejí.

Úředníci navíc nevědí, zda se jim podaří všechny žádosti o přezkoumání výsledků vyřídit ve třicetidenní lhůtě. "V současné době jen evidujeme a evidujeme. A další žádosti ještě přijdou. Já jsem tu aktuálně na agendu sám," říká Vladimír Zelený z odboru školství na krajském úřadě Vysočiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.