Více než třicítka gymnazistů a žáků základních škol sedí ve slunečných srpnových dnech dobrovolně v univerzitních lavicích a učí se fyziku, biologii a dokonce i chemii.

Letní univerzitní tábory pro děti jsou součástí rozsáhlých náborových projektů, kterými se Vysoká škola báňská v Ostravě snaží přilákat nové talenty pro technické obory. Tedy takové, které se na školu nejen přihlásí, ale také ji dostudují. V prvních dvou letech studia totiž školu opouští až třicet procent studentů. Škola získala na náborové akce 120 milionů z fondů Evropské unie.

Právě nyní vznikají na Ostravsku dvě náborová centra. Uprostřed brownfieldů ve Vítkovicích, v prostředí opuštěných průmyslových hal, vybavují unikátní vzdělávací prostory, kde si budou moci děti k vědě z blízka "přičichnout".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.