Na výstavbu areálu PORG v Ostravě musel její ředitel Václav Klaus mladší postupně vydat téměř 50 milionů korun. A to výhradně z rozpočtu školy. Další pobočku proto otvírat nebude.

"Výstavba ostravské školy byla hodně drahá a já nemám ambice, abychom působili v každém krajském městě," vysvětluje ředitel Klaus.

Přitom právě díky otevření ostravské školy se mu loni podařilo vzbudit rekordní zájem sponzorů, od kterých získal na 30 milionů korun. "To bylo výjimečně loni, neboť jsme dělali obrovskou kampaň na stavbu ostravské školy. V normálním roce, jako bude ten letošní, počítám s dary kolem 15 milionů," říká ředitel PORGu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.