Nejlepší vyhlídky na budoucí uplatnění mají podle Střediska vzdělávací politiky UK v Praze studenti Fakulty managementu VŠE v Jindřichově Hradci. Podle dat z roku 2011 bylo po ukončení studia na této fakultě bez práce pouze půl procenta absolventů. Velkou šanci na uplatnění mají také studenti Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, kterých bylo bez práce 0,8%, a Fakulty financí a účetnictví téže vysoké školy. Z jejích absolventů nemohlo najít uplatnění jedno procento.

Poznámka: Pro IES FSV UK nejsou data o počtu a zaměstnanosti absolventů k dispozici.

Absolventi ekonomických vysokých škol se v Česku mohou těšit na nadprůměrné nástupní platy. Z průzkumů, které prováděly vysoké školy mezi svými absolventy, lze vyčíst, že první platy mladých ekonomů se pohybují kolem třiceti tisíc korun hrubého.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.