Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze i po zasedání vědecké rady zmítají spory vedení s některými vyučujícími. Vedení fakulty vydalo stanovisko, kde se píše o nestandardním zacházení s financemi na některých katedrách. Bouřící se část fakulty zase podezřívá děkana z porušení zákona.

Vedení fakulty s děkanem Ševčíkem se opřelo do Davida Lipky, odvolaného z vedení katedry institucionální ekonomie. Obvinili ho z "nespravedlivého odměňování členů katedry". Právě Lipka patří mezi kritiky Ševčíkovy práce. 

Další dva vyučující, kteří školu opustili koncem roku – František Stellner a Radek Soběhart –, pak měli podle stanoviska vedení fakulty předkládat zfalšované účetní doklady.

Na podzim začali studenti a vyučující organizovat petici proti údajně netransparentnímu postupu děkana. Protesty po rozepřích s dalšími členy katedry vyvrcholily právě při zasedání vědecké rady. Před místností během jednání protestovalo několik desítek studentů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.