„Všichni tlustý fotři v trenýrkách a nátělníkách mejou navečer před panelákama svý škodovky trabanty wartburgy žiguly a myli by i jiný auta ale jiný káry v Jesu jsou leda tak na zadní stránce Světa motorů co čte mámin chlap.“

Věta z románu Jaroslava Rudiše Konec punku v Helsinkách se hodila odborníkům pro přípravu didaktického testu z češtiny pro letošní maturanty. U ní se mají rozhodnout, jakým jazykem autor píše a doplnit správně čárky.

Ilustrační test, který má ukázat náročnost státní zkoušky v roce 2013, je od pondělí 25. března volně k stažení na internetu www.novamaturita.cz. Podobně jako testy z matematiky a cizích jazyků. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.