Ředitel elitního gymnázia Nový PORG Martin Metelka odstoupil z funkce. Důvodem mají být neshody s předsedou správní rady Martinem Romanem, bývalým šéfem ČEZ. Metelka rezignoval jen tři dny poté, co po 15 letech z postu ředitele celé společnosti PORG odstoupil Václav Klaus mladší.

"Považuji moje jméno a osobu za záruku toho, že Nový PORG bude pokračovat jako doposud. Sám ale takové záruky nemám, a proto musím rezignovat," řekl pro IHNED.cz Metelka.

"Se současným stavem a se způsobem, jakým do něj byla škola zavlečena, se nemohu smířit. Pro nápravu vzniklé situace jsem udělal, co bylo v mých silách. Bez reálného výsledku," píše Metelka v rezignačním dopise, který škola zaslala rodičům žáků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.