Na Vysoké škole ekonomické lze sice studovat postgraduální program ve francouzštině, ten anglický však dosud neexistuje. To by chtěla změnit nová rektorka VŠE Hana Machková. "K tomu, abychom se zařadili mezi špičkové školy, nám program MBA v angličtině chybí," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

HN: Jednou z vašich hlavních priorit je omlazení učitelského sboru. Jaky je váš plán?

Na tom už se pracuje. Současná situace je opravdu závažná. Máme tady spoustu mladých lidí, kterým chybí pro to, aby se stali docenty nějaká drobnost. Zatím máme stanovená kritéria, která nejsou nahraditelná. Když například někdo nemá dvě citace na Web of Science, tak se nemůže habilitovat a přitom může mít spoustu hodnotných článků v zahraničních časopisech. Proto chceme kritéria, která máme teď zachovat, ale umožnit jejich nahraditelnost. Například když bude někdo výborný ve výuce v zahraničí a bude trochu méně dobrý v počtu článků v určitém časopisu, tak to půjde nahradit. Více to tak zohlední osobnost učitele, ale hlavně specifika jeho oboru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.