Ačkoli to podle úterních zpráv vypadalo, že studenti magisterského oboru speciální pedagogika na UJAK budou moci v klidu dostudovat na své škole, a to pod dohledem pracovníků ostatních pedagogických fakult, podle šéfky Akreditační komise Vladimíry Dvořákové to není pravda.

"Pokud nedáme souhlas k udělení akreditace, tak studenti nemohou ani dostudovávat. A pokud nebudeme mít garanci o kvalitě studia, tak ji prostě nedostanou," říká Dvořáková v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Akreditační komise má podle ní několik podmínek, které musí soukromá Univerzita Jana Amose Komenského splnit, aby mohli její současní studenti oboru speciální pedagogika školu dokončit. Musí například absolvovat odpovídající praxi, závěrečné práce by jim neměli vést externisté a v seminářích nesmí být přihlášeno až 120 studentů.

Jak toho škola docílí, je podle Dvořákové na vedení univerzity. Ona sama navrhuje prověřit každého studenta speciální komisí. Zároveň doporučuje, aby se státnice rozložily do tří termínů. Místo plánovaného června by tak někteří měli jít až v září a zbytek v prosinci.

"My škole nediktujeme, co musí dělat. My jsme řekli, čeho musí dosáhnout, a naznačili jsme, že by to šlo třeba tímto způsobem. Ať se klidně dohodnou jinak, my ale chceme mít ten výsledek," tvrdí Dvořáková s tím, že do poloviny roku pošle ministerstvu školství podnět, aby celý UJAK zrušil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.