Ukrajinská armáda na východě země pokračuje ve vojenské operaci proti proruským ozbrojencům. Ti hlásí nejméně 20 mrtvých. Dosud přitom rebelové hovořili jen o zraněných. Ukrajinské ministerstvo vnitra potvrdilo čtyři mrtvé na své straně a 30 zraněných. Oběti jsou údajně i mezi civilisty.

Bitva se strhla o televizní věž na okraji města, ukrajinským jednotkám se podařilo separatisty zatlačit blíže k centru. Podle svědků na místě se z města nedá uprchnout, obchody jsou zavřené a ulice vylidněné.

Vzbouřenci u Slavjansku sestřelili bojový vrtulník, jiná armádní helikoptéra raketami zničila nákladní vlak, který se povstalci chystali obrnit a nasadit do bojů o město. Na jedné ze slavjanských výpadovek náhodná střela zasáhla benzínovou čerpací stanici, která explodovala. Informace o následcích výbuchu nejsou k dispozici.

Boje ve Slavjansku, který je strategickým městem na neklidném ukrajinském východě, trvají již několik dní a dosud si vyžádaly několik životů. Kyjev do operace, kterou nazývá protiteroristickou, nasadil obrněné vozy a helikoptéry. Podle pondělních zpráv médií se vojáci snaží zlikvidovat další barikády a kontrolní stanoviště, jež radikálové ve městě vystavěli.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?