Po nočním sněžení bojují se sněhem v pondělí kromě silničářů i železničáři. Na středočeské trati Ledečko - Uhlířské Janovice na Kutnohorsku je na lokální trati kvůli sněhu přerušen provoz. Husté sněžení znemožnilo i zavedení náhradní autobusové dopravy, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Na ostatních místech republiky se daří udržet tratě v provozu.

V Ohařích na Kolínsku se pod tíhou sněhu propadla střecha starého rodinného domu. Nikdo nebyl zraněn. Na místě jsou hasiči. O dalším osudu stavení rozhodne statik, řekl ČTK ředitel územního hasičského sboru Jan Bradna.

V Karlovarském kraji v noci hustě sněžilo a v pondělí k ránu přišla obleva. Mokrý a těžký sníh tak ráno lámal stromy a ty popadaly někde i na silnice. Zatím se je ale dařilo odstraňovat, aby cesty zůstaly sjízdné.

Také v Plzeňském kraji zhoršovalo ráno silniční dopravu mrholení nebo déšť se sněhem. V některých úsecích na severním Plzeňsku mohou vozovky při dalším poklesu teplot namrzat, v lesních úsecích na Tachovsku a Stříbrsku padá na komunikace sníh ze stromů, informovali ráno silničáři.

V Královéhradeckém kraji napadlo v noci na pondělí až deset centimetrů sněhu. Ve většině regionu ráno stále sněžilo. Na horských silnicích Krkonoš i Orlických hor ležela ujetá sněhová vrstva do osmi centimetrů krytá posypem. Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové byla v pondělí ráno po chemickém ošetření mokrá a sjízdná se zvýšenou opatrností. Teploty se pohybovaly několik stupňů pod bodem mrazu.

Závěje na Vysočině

Kolem deseti centimetrů nasněžilo v noci na pondělí i v Libereckém kraji. Na silnicích první třídy ležely ráno zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích druhé a třetí třídy se z něj vytvářila kluzká uježděná vrstva, řekl ČTK provozní náměstek krajské správy silnic Jiří Daníček."Nasadili jsme všechnu techniku, ale nebylo možné uklidit sníh ze všech vozovek. Padala a padá taková těžká krupice," dodal Daníček. Husté sněžení také zhoršovalo viditelnost.

Na Vysočině sníh a vítr tvořily závěje, několik úseků na silnicích třetí třídy hlavně na Havlíčkobrodsku v okolí Chotěboře bylo ráno neprůjezdných. Jeden neprůjezdný úsek byl také na Pelhřimovsku.

Podle meteorologů by v pondělí mělo být zataženo až oblačno s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami. V nížinách budou ojediněle srážky smíšené nebo mrznoucí. Ojediněle se může tvořit i ledovka. Teploty by se měly pohybovat kolem nuly.
Související