Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) zamířila ve Sněmovně do ústavně-právního výboru a do výboru pro bezpečnost. O změnách ve středu na návrh klubu hnutí ANO rozhodli poslanci.

Do ústavně-právního výboru nastoupí Válková za Miloše Babiše a do bezpečnostního výboru za Matěje Fichtnera (oba ANO), kteří se členství vzdali.

Válková rezignovala na vládní funkci 1. března. Předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš to komentoval slovy, že se pro rezignaci rozhodla sama.

Exministryně to však popřela a prohlásila, že odstoupila na přání ANO. Novým ministrem se stane první náměstek Robert Pelikán, prezident Miloš Zeman ho jmenuje do funkce tento čtvrtek.

Výbory se dočkaly ze strany ANO i dalších změn. Josef Hájek a Pavel Šrámek si vyměnili členství v hospodářském a branném výboru a Martin Sedlář a Jana Lorencová ve výboru pro veřejnou správu a výboru pro životní prostředí.

Poslanci taky naplnili obnovenou patnáctičlennou komisi pro práci sněmovní kanceláře. Složili ji podle poměrného zastoupení stran v dolní komoře.

Související