Favorit zítřejších voleb a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nedávno navezl v říjnovém rozhovoru s magazínem Forbes do nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ve středu pak telekomunikační společnost O2, která spadá do Kellnerova portfolia, rozeslala tisícům uživatelů tohoto operátora SMS, v níž propaguje knihu kriticky zachycující Babišův vzestup.

"Už jste měli šanci přečíst si novou knihu Boss Babiš? O2 Active ano. A z knihy nás mrazí ještě dlouho po dočtení poslední stránky," stojí ve zprávě od O2, které propaguje knihu spisovatele a novináře Jaroslava Kmenty.

Mnoho uživatelů sociálních sítí vzápětí dalo zprávu od O2 do souvislosti s tím, jak se v rozhovoru pro Forbes Babiš navezl do nadace Petra Kellnera a obvinil ho, že založil školu, aby z ní pak získával úspěšné studenty pro svoji společnost PPF. Což Kellner vzápětí popřel.

Operátor O2 nicméně popírá, že by SMS zprávu rozesílal kvůli politickému boji. Jde podle něj pouze o propagační sdělení. "SMS s obchodním sdělením, doplněným o recenzi knihy z našeho partnerského portálu, byla zaslána zákazníkům O2, kteří dali aktivní souhlas se zasíláním novinek tohoto typu," vysvětluje manažer O2 Hany Farghali a dodává, že zpráva nebyla rozeslána všem.

"A její rozeslání nemělo žádný politický podtext. Podnikání i komunikace společnosti O2 jsou striktně apolitické," uzavřel.

Autor knihy Boss Babiš propagaci svého díla vítá. "O mé knize může psát kdokoli, jakákoli média či servery. Jestli se kniha stala součástí a prostředkem boje mezi dvěma miliardáři, tak se tomu mohu jen v klidu usmívat," řekl redakci spisovatel a novinář Jaroslav Kmenta.

"Hrátky miliardářů jsou mi putna. Ale díky za neplacenou a nevyžádanou reklamu. On ji ponejprv dělá spíš Andrej Babiš tím, jak se chová, jak mluví a jedná. Slon v porcelánu," dodal Kmenta. A dodal, že pokud bude chtít nejbohatší Čech Petr Kellner vstoupit do politiky, i on se dočká vlastní knihy z Kmentovy dílny.

Související