V úterý se k povolebnímu vyjednávání sešli také zástupci hnutí ANO, vítěze voleb, s představiteli ODS, která skončila druhá, a také s TOP 09.

I po těchto schůzkách nadále platí, že obě pravicové strany vládní spolupráci s Babišovým hnutím ANO odmítají.

Miroslav Kalousek již před tím oznámil, že nebude na listopadovém sněmu obhajovat funkci předsedy TOP 09. 

Povolební aktuální události sledujeme v on-line reportáži.

Pondělní dění jsme sledovali ZDE, nedělní dění ZDE a události ze sobotního vyhlášení výsledků najdete ZDE.

Sledujeme online

ObnovitOd nejstarších
24.10.2017 22:49 | On-line reportáž končí

On-line reportáž z povolebního dění pro dnešek končí. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc.

24.10.2017 22:13 | Andrej Babiš, muž bez obav

24.10.2017 22:12 | Vláda s ANO? NE,NE, NE...

24.10.2017 22:00 | Babišův guru: Za vítězstvím hnutí ANO stojí také muž v pozadí, nenápadný marketingový expert Marek Prchal

Vždy se držel zpátky. Když probíhala kterákoliv tiskovka hnutí ANO nebo jeho předsedy Andreje Babiše, postával za novináři a vše jen pozoroval. Jeho práce marketingového experta ale byla vidět na všech sociálních sítích.

Šéf marketingu Marek Prchal však svou neviditelnost v sobotu ztratil. A to tak, že v nejsledovanějším okamžiku voleb, vysílaném ve všech televizích Česka, jej Andrej Babiš začal vyvolávat a povolal na pódium, kde mu v přímém přenosu poděkoval za jeho práci. Kdo je vlastně Babišův guru Marek Prchal?

24.10.2017 21:45 | K zisku mandátu potřebovali Starostové dvakrát víc hlasů než ANO. Může za to rozdíl ve velikosti krajů, říká politolog

Disproporce není podle Lebedy způsobena užívanou d´Hondtovou metodou přepočtů hlasů. Nerovnost vznikla změnou volebního systému v letech 2000 až 2002. "Kdybychom měli menší volební kraje a zároveň druhé skrutinium, k disproporcím mezi hlasy za mandát by nedocházelo," domnívá se Lebeda. Celý článek si přeštěte zde.

24.10.2017 21:36 | Babiš: Bereme na vědomí, že ODS o vládě nechce jednat, ale šéfa sněmovny jim nedáme

Předsedu ODS Fialu na post šéfa sněmovny nepodpoříme, trváme na svém kandidátovi Radkovi Vondráčkovi a bereme na vědomí, že ODS nechce vést debatu o spolupráci, oznámil lídr hnutí ANO Andrej Babiš po večerním setkání s Petrem Fialou. 

"Naše vítězství ve volbách je tak dominantní, že není důvod, aby náš kandidát pan Vondráček nebyl zvolen předsedou Poslanecké sněmovny," řekl Babiš.

Tématu případné vládní spolupráce se podle Babiše i Fialy zástupci ANO a ODS vůbec nedotkli. "My jsme o účasti ODS ve vládě nejednali," potvrdil Fiala.

24.10.2017 21:30 | Jaké jsou varianty složení budoucí vlády?

Počet řešení povolební tajenky je omezený. Každá varianta možného složení má svá, ale... Podívejte se jaké existují alespoň trochu reálné možnosti. 

24.10.2017 21:11 | Prohlášení generálního ředitele Českého rozhlasu v reakci na výroky Tomia Okamury.

24.10.2017 20:45 | Demokracie přetrvala, protože přetrval Marek Benda

24.10.2017 20:30 | Kde Babiš a Okamura uzmuli hlasy levici? Podívejte se, jak volili lidé v exekuci a bez práce

České republice se ekonomicky daří. Přesto existují regiony, kde je hospodářská situace tíživá. Na mapách ukazujeme regiony s největším počtem lidí v exekuci a s nejvyšší nezaměstnaností. Kliknutím na jméno strany si můžete postupně zobrazit, jak si v těchto regionech vedlo ANO, SPD Tomia Okamury, KSČM a ČSSD. Z map je vidět, že strany ANO a SPD v těchto oblastech sbíraly voličské hlasy více, než byl jejich celorepublikový průměr, a to i na úkor tradiční levice, především ČSSD.