Policisté, kteří v září na rušné silnici v Plzni zakročili se zbraní v ruce proti řidiči, jenž na ně blikal kvůli jejich předchozímu stylu jízdy, jsou šéf krajské zásahové jednotky a jeho zástupce. Uvedl to v úterý s odkazem na informované zdroje z bezpečnostního prostředí server iRozhlas.cz.

V září zastavili dva policisté v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Na muže mířil jeden z policistů zbraní a dožadovali se dokladů, údajně ho i udeřili. Průkazy ukázali až po opakované žádosti řidiče. Mužův právník zveřejnil video z autokamery, které incident zachycuje, a podal trestní oznámení. Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

"Policistou, který z vozu vystoupil se zbraní v ruce, byl šéf plzeňské zásahovky Josef Němec. Druhým mužem byl pak jeho zástupce, loni medailí oceněný Vladimír Slavotínek," uvedl iRozhlas.

Medaili za příkladné plnění pracovních povinností získal policista od tehdejšího hejtmana Václava Šlajse za plnění úkolů nad rámec výkonu služby. Oba vysocí důstojníci zůstávají ve službě, podle vedení západočeské policie musí celou věc nejdříve vyšetřit GIBS. Není však jasné, zda dál řídí operace zásahové jednotky. Vyjádření obou policistů se serveru nepodařilo získat.