Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal Jan Říčař. Rozhodl o tom v sobotu krajský sněm strany, řekl předseda ANO Andrej Babiš. Ve funkci Říčař nahradil dosavadního předsedu pražské organizace a ministra obrany Martina Stropnického. Říčař je radním Prahy 11. Delegáti sněmu v sobotu volí i místopředsedy strany. Hnutí ANO získalo v říjnových volbách do sněmovny v Praze 20,35 procenta hlasů.

"Je to mladý, perspektivní politik, tak doufejme, že se mu podaří naši krajskou organizaci posunout dopředu. Já jsem dlouhodobě s Prahou nespokojený," řekl Babiš.

Podle Babiše bude muset nové vedení v hlavním městě například zvýšit počet členů a založit nové místní organizace. "Strana musí být v Praze jednotná. Ve všech částech Prahy máme málo členů a málo místních organizací," řekl. Konkrétní kroky chce Babiš s vedením pražské organizace řešit na začátku příštího roku.

Zda bude Říčař lídrem strany do komunálních voleb, které budou příští rok na podzim, není podle Babiše v tuto chvíli jasné.

Martin Stropnický byl lídrem pražské kandidátky do parlamentních voleb. V pražské předsednické funkci nahradil někdejší starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou.

 

Související