Do druhého losování účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) za listopad se aktivně zapojilo zhruba 450 000 hráčů. Ti za listopad zaregistrovali 13,6 milionu účtenek, přičemž do slosování bylo zařazeno 11,5 milionu účtenek. Na páteční tiskové konferenci k výroční EET to uvedl ministr financí Ivan Pilný (za ANO). Losování se uskuteční 15. prosince.

"Čísla odpovídají stavům ke konci října. Zájem o Účtenkovku je tedy stabilní a zůstává vysoký," uvedl Pilný. Do prvního kola loterie se zapojilo zhruba 453 000 aktivních hráčů a do slosování bylo zaregistrováno 11,1 milionu účtenek. V rámci EET bylo v říjnu vydáno 376 milionů účtenek.

Ministerstvo financí na podporu EET spustilo účtenkovou loterii 1. října. První losování se konalo 15. listopadu, další bude 15. prosince. Celkový počet hráčů zaregistrovaných do loterie je zhruba 599 000.

V rámci loterie MF rozděluje měsíčně zhruba 21 000 výher, první cenou je milion korun. Slosování provádí Sazka prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel, takzvaného RNG modulu.

Související